FST100-2004 Waterproof Cheap RS485 4-20mA Carbon Dioxide Monitor CO2 Sensor
Модель №.
FST100-2004
Sensitivity
High
Сертификация
CE
Индивидуальные
Индивидуальные
Testing Range
Carbon Dioxide Concentration 0-5000ppm
Analog Signal Output
4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal Output
RS485 Output (Протокол Modbus)
Working Voltage
12В постоянного тока 24 В постоянного тока
Electrical Connection
Direct Lead
Accuracy
CO2 Concentration 40ppm
Транспортный пакет
Standard Exporting Package
Технические характеристики
shell
Товарный знак
Первоклассный
Источник
Чанша Китай
Код ТН ВЭД
Производственная мощность
50000штук/месяц
Описание
Standard Range
Testing Range: Carbon dioxide concentration 0-2000ppm 0-5000ppm
Technical Index
Analog Signal output 4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal output RS485 output (Modbus protocol)
Working Voltage 10-30VDC Note: 0-10VDC output (limited to 24VDC power supply)
Power consumption Analog signal (voltage/current maximum power consumtion 1.2w)
Digital signal masimum power consumption 0.4w
Accuracy CO2 concentration ±40ppm +3%FS (25°С)
Working Environment -20-+60°C 0%RH-80%RH
Long term stability ≤30 ppm / year
Response time ≤10 (1m/s wind speed)
Preheat time 2min(available) 10min(Maximum accuracy)
Digital output: Device address 1-255 can be set, the default is 1
Device baud rate 2400 4800 9600 for option
Byte format 8 bit data bit, 1 stop position, no parity
Electrical connection Direct Lead
Информация о компании
Our Certifications
Our Services
Price, Упаковка, Услуга
1, Price : EXW, FOB, CFR Changsha
2, Оплата: 100% T/T in advance .