FST100-2004 Waterproof Cheap RS485 4-20mA Carbon Dioxide Monitor CO2 Sensor
モデル番号.
FST100-2004
Sensitivity
High
認証
CE
カスタマイズされた
カスタマイズされた
Testing Range
Carbon Dioxide Concentration 0-5000ppm
Analog Signal Output
4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal Output
RS485 Output (Modbusプロトコル)
Working Voltage
12DC24V DC24V
Electrical Connection
Direct Lead
正確さ
CO2 Concentration 40ppm
輸送パッケージ
Standard Exporting Package
仕様
shell
商標
一流
中国長沙市
HSコード
生産能力
50000個/月
説明
Standard Range
Testing Range: Carbon dioxide concentration 0-2000ppm 0-5000ppm
Technical Index
Analog Signal output 4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal output RS485 output (Modbus protocol)
Working Voltage 10-30VDC Note: 0-10VDC output (limited to 24VDC power supply)
Power consumption Analog signal (voltage/current maximum power consumtion 1.2w)
Digital signal masimum power consumption 0.4w
正確さ CO2 concentration ±40ppm +3%FS (25°C)
Working Environment -20-+60°C 0%RH-80%RH
Long term stability ≤30 ppm / 年
Response time ≤10 (1m/s wind speed)
Preheat time 2min(available) 10min(Maximum accuracy)
Digital output: Device address 1-255 can be set, the default is 1
Device baud rate 2400 4800 9600 for option
Byte format 8 bit data bit, 1 stop position, no parity
Electrical connection Direct Lead
会社情報
Our Certifications
Our Services
Price, パッケージ, Service
1, Price : EXW, FOB, CFR Changsha
2, Payment: 100% 事前にT/T .