FST100-2004 High Temperature 1 Wire Ppm 4~20mA CO2 Sensor CO2 Transducer
מספר דגם.
FST100-2004
Sensitivity
High
הסמכה
לִספִירַת הַנוֹצרִים
Customized
Customized
Testing Range
Carbon Dioxide Concentration 0-5000ppm
Analog Signal Output
4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal Output
RS485 Output (Modbus Protocol)
Working Voltage
12V DC 24V DC
Electrical Connection
Direct Lead
Accuracy
CO2 Concentration 40ppm
חבילת הובלה
Standard Exporting Package
מִפרָט
shell
סִימָן מִסחָרִי
Firstrate
מָקוֹר
Changsha China
קוד HS
קיבולת ייצור
50000pieces/Month
תיאור
Standard Range
Testing Range: Carbon dioxide concentration 0-5000ppm
Technical Index
Analog Signal output 4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal output RS485 output (Modbus protocol)
Working Voltage 10-30VDC Note: 0-10VDC output (limited to 24VDC power supply)
צריכת חשמל Analog signal (voltage/current maximum power consumtion 1.2w)
Digital signal masimum power consumption 0.4w
Accuracy CO2 concentration ±40ppm +3%FS (25°C)
Working Environment -20-+60°C 0%RH-80%RH
Long term stability ≤30 ppm / year
Response time ≤10 (1m/s wind speed)
Preheat time 2דקה(available) 10דקה(Maximum accuracy)
Digital output: Device address 1-255 can be set, the default is 1
Device baud rate 2400 4800 9600 for option
Byte format 8 bit data bit, 1 stop position, no parity
Electrical connection Direct Lead
Company Information
FST100-2004 High Temperature 1 Wire Ppm 4~20mA CO2 Sensor CO2 TransducerAbout Hunan Firstrate Sensor Co.,ltd
Hunan Firstrate Sensor Co.,ltd is a high-tech joint venture specialized in researching, manufacturing, and sales of sensors and transmitters. Our products include Pressure sensors and Transmitters, Temperature sensors and transmitters, Liquid-level sensors and Transmitters, Wind Speed & Direction sensor, and Intelligent Control Instruments. They are widely used in the field of aviation & aerospace, national defense & military project, engineering machinery, railway & urban railway system, automotive electronics system, HVAC, air compressor, textile, petrochemical, coal mines and other industrial automation control. FST100-2004 High Temperature 1 Wire ppm 4~20ma co2 Sensor co2 TransducerFST100-2004 High Temperature 1 Wire Ppm 4~20mA CO2 Sensor CO2 TransducerMore About Firstrate Company
Our Certifications
השירותים שלנו
Price, חֲבִילָה, Service
1, Price : EXW, לְרַמוֹת, CFR Changsha
2, Payment: 100% T/T מראש .