FST100-2004 Waterproof Cheap RS485 4-20mA CO2 Sensor Carbon Dioxide Monitor
Modèle NON.
FST100-2004
Sensibilité
High
Certificat
CE
Personnalisé
Personnalisé
Testing Range
Carbon Dioxide Concentration 0-5000ppm
Analog Signal Output
4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal Output
RS485 Output (Protocole Modbus)
Working Voltage
12V CC 24 V CC
Electrical Connection
Direct Lead
Accuracy
CO2 Concentration 40ppm
Forfait transport
Standard Exporting Package
spécification
shell
Marque déposée
Premier ordre
Origine
Changsha Chine
Code SH
Capacité de production
50000pièces/mois
La description
Standard Range
Testing Range: Carbon dioxide concentration 0-2000ppm 0-5000ppm
Technical Index
Analog Signal output 4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal output RS485 output (Modbus protocol)
Working Voltage 10-30VDC Note: 0-10VDC output (limited to 24VDC power supply)
Power consumption Analog signal (voltage/current maximum power consumtion 1.2w)
Digital signal masimum power consumption 0.4w
Accuracy CO2 concentration ±40ppm +3%FS (25°C)
Working Environment -20-+60°C 0%RH-80%RH
Long term stability ≤30 ppm / an
Response time ≤10 (1m/s wind speed)
Preheat time 2min(disponible) 10min(Maximum accuracy)
Digital output: Device address 1-255 can be set, the default is 1
Device baud rate 2400 4800 9600 for option
Byte format 8 bit data bit, 1 stop position, no parity
Electrical connection Direct Lead
Informations sur la société
Our Certifications
Our Services
Price, Emballer, Service
1, Price : EXW, GOUSSET, CFR Changsha
2, Paiement: 100% T/T à l'avance .