FST100-2004 24V 12V DC Analog Co2sensor 0 5الخامس 0 10الخامس 4-20 Ma CO2 Smart Sensor
نموذج رقم.
FST100-2004
حساسية
عالي
شهادة
هذه
حسب الطلب
حسب الطلب
Testing Range
Carbon Dioxide Concentration 0-5000ppm
Analog Signal Output
4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal Output
RS485 Output (بروتوكول مودبوس)
Working Voltage
12الخامس تيار مستمر 24 فولت تيار مستمر
Electrical Connection
Direct Lead
دقة
CO2 Concentration 40ppm
حزمة النقل
Standard Exporting Package
تخصيص
shell
علامة تجارية
الدرجة الأولى
أصل
تشانغشا الصين
رمز النظام المنسق
السعة الإنتاجية
50000قطع / شهر
وصف
FST100-2004 24V 12V DC Analog Co2sensor 0 5V 0 10الخامس 4-20 Ma CO2 Smart Sensor
Standard Range
Testing Range: Carbon dioxide concentration 0-2000ppm 0-5000ppm
Technical Index
Analog Signal output 4~20mA 0~5VDC 0~10VDC
Digital Signal output RS485 output (Modbus protocol)
Working Voltage 10-30VDC Note: 0-10VDC output (limited to 24VDC power supply)
Power consumption Analog signal (voltage/current maximum power consumtion 1.2w)
Digital signal masimum power consumption 0.4w
دقة CO2 concentration ±40ppm +3%FS (25°C)
Working Environment -20-+60°C 0%RH-80%RH
Long term stability ≤30 ppm / عام
Response time ≤10 (1m/s wind speed)
Preheat time 2min(available) 10min(Maximum accuracy)
Digital output: Device address 1-255 can be set, the default is 1
Device baud rate 2400 4800 9600 for option
Byte format 8 bit data bit, 1 stop position, no parity
Electrical connection Direct Lead
معلومات الشركة
FST100-2004 24V 12V DC Analog Co2sensor 0 5V 0 10الخامس 4-20 Ma CO2 Smart Sensorحول Hunan Firstrate Sensor Co.,ltd
Hunan Firstrate Sensor Co.,ltd is a high-tech joint venture specialized in researching, manufacturing, and sales of sensors and transmitters. Our products include Pressure sensors and Transmitters, Temperature sensors and transmitters, Liquid-level sensors and Transmitters, Wind Speed & Direction sensor, and Intelligent Control Instruments. They are widely used in the field of aviation & aerospace, national defense & military project, engineering machinery, railway & urban railway system, automotive electronics system, HVAC, air compressor, textile, petrochemical, coal mines and other industrial automation control. FST100-2004 24v 12v dc Analog co2sensor 0 5الخامس 0 10الخامس 4-20 ma co2 Smart SensorFST100-2004 24V 12V DC Analog Co2sensor 0 5V 0 10الخامس 4-20 Ma CO2 Smart SensorMore About Firstrate Company
Our Certifications
خدماتنا
Price, صفقة, Service
1, Price : EXW, FOB, CFR Changsha
2, دفع: 100% تي / تي مقدما .